Хабиб Нурмагомедов се подготвува за војна

129

Хабиб Нурмагомедов се подготвува за војна против неговиот следен ривал, Дастин Пориер, во Абу Даби на 7 септември, во борбата за титулата на УФЦ лесна категорија.

„Треба да се подготвам за војна”, напиша на Инстаграм Нурмагомедов и објави фотографија од здрав тренинг.

Русинот последен пат се бореше во октомври 2018 година.,кога го откажа Конор Мек Грегор. Потоа Нурмагомедов доби казна за мешаницата во и околу кафезот по завршувањето на борбата. Пориер за мечот за освои титулата се избори по импресивната победа над Макс Холовеј во април.