Хабиб го врати времето 10 години назад (ФОТО)

Познатиот ММА борец, член на Куќата на славните на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов објави нова објава на социјалните мрежи.

Легендата сподели со своите претплатници архивска фотографија од пред 10 години со Ислам Махачев, Гаџи Рабаданов и Саигид Изагамаев.

2014 година беше втора година за Хабиб во УФЦ. Во 2018 година стана шампион во лесна категорија, победувајќи го Американецот Ал Јакинта. За време на неговата кариера во ММА Нурмагомедов имаше 29 борби, со исто толку победи.

На промоцијата на Дана Вајт беа остварени вкупно 13 победи. Последната борба на Русинот беше судирот со Џастин Гејџи, кој се одржа во октомври 2020 година на турнирот УФЦ 254, кој го доби Хабиб со задушување со траиголник во втората рунда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО