Грузија триумфираше на Европското џудо првенство за мешани тимови

Грузија триумфираше на Европското првенство во мешани тимови во Уфа, Русија.

Во финалето Грузијците ја победија Холандија со 4-3. Претходно европскиот првак се справи со број еден во шемата Французите, но и Турција.

Бронзените медали ги освоија Русија и Турција кои ги победија Белорусија, односно Германија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО