Гоце Јанески ја продолжи победничката низа и во Приштина (ФОТО)

Goce Janeski pobednikvo Pristina 2016

Гоце Јанески од БК Аперкат ја продолжува победничката низа, тој на силниот Меѓународен турнир во „Лах Нимани“ во Приштина, Косово, ја забележа третата победа по ред.

Goce so peharot na Lah nimani 2016

Победата е во сениорска конкуренција и е остварена над домашниот боксер Арменд Незирај  и тоа убедливо, за што Јанески го доби пехарот за најперспективен боксер.

Претходно Гоце забележа две победи, во Подгорица на Бенекс лигата и на турнирот во Лесковац „Боксинг деј 2016“.

Вториот боксер на Аперкат, Јасин Мифтар во јуниорска конкуренција е поразен.

Goce, Mice i Jasin vo Pristina so zname

Ipon.mk/В. Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО