Гостиварецот Мемеди поуспешен од Александар Димовски за ВКУ појасот (ВИДЕО)

220

Александар Димовски – Димса е поразен од Сазан Мемеди со нокаут во Олтен, Швајцарија, на Стори 6.

Тој и гостиварецот Мемеди се бореа за појасот на ВКУ – Швајцарија во тешка категорија над 95 килограми по правилата на К-1.

„Пораз со КО. За жал, овој спорт е таков. Се беше како што треба, влегов подготвен и самоуверен. Можам да речам дека добро го отворив мечот, но тој хај кик, иако делумно бев покриен, влезе и ме фати во тилот и ме исклучи за секунда. Сепак, за жал, не можев да продолжам“, напиша Димовски на својот ФБ профил.

Dimsa Aleksandar Dimovski step in the ring VS Sazan Kimbo Brothers-Gym

Geplaatst door Urim Saiti op Zaterdag 12 mei 2018

Ipon.mk