Гого Славески: Народе, одиме по светска титула! (ВИДЕО)

„Народе, одиме по светска титула“, извика Горјан Гого Славески по победата со нокаут во четврта рунда над Кубанецот Јосденис Седењо со прекар Пинк Пантер, во бокс без ракавици (бар-накл).

Со овој триумф, петти (нема пораз) во кариерата на скопјанецот, Гого стана предизвикувач за светска титула во велтер категорија, и ќе се бори со шампионот Луис Паломино од Перу.

Станува збор за борба која беше елиминаторска со што победникот доби шанса да се бори за титулата во валтер категорија, а тоа значи дека шестиот дуел за Славевски ќе биде борба за престижниот појас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО