Гого Славески на 15 декември ќе дебитира во Карате комбат

Гого Славески ќе се испроба во нова боречка вештина откако ја освои светската титула во бокс со голи раце на БКФЦ. Славески ќе има деби настап во карате комбат на 15 декември во велтер категорија.

Гого ќе се бори со Џенкинс на настанот Карате комбат 43 во Лас Вегас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО