Го „одраа“ Сол Алварез со 8,5 милиони долари

Боксерската ѕвезда Сол Алварез – Канело (Мексико) е жестоко „одерен“ од американскиот суд. Тој мора да плати компензација од 8,5 милиони долари на својата поранешна промотерска компанија „Ол стар боксинг“.

Канело ги прекршил условите од договорот, откако потпишал договор со Оскар де ла Хоја и неговата компанија „Голден бој промоушнс“.

Мексиканецот се подготвува за следниот дуел, кој ќе се одржи во Лас Вегас на 5 мај. Негов ривал ќе биде Хулио Цезар Чавез – Јуниор.

https://youtu.be/ByP_hjII__A

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО