ГЛОРИ 20: Ромсален ја одбрани титулата, Варгас стана првак!

glory20

Кикбокс мечевите на ГЛОРИ 20 се одржа вчера во Дубаи, вклучувајќи и две борби за титула.

Со едногласна одлука на судиите Робин ван Ромсален го порази Енди Рајсајт и ја одбрани титулата во лесна категорија. Холанѓанецот беше доста убедлив и целосно доминираше во мечот од првата до последната минута.

Глори доби шампион и во перо категорија. Канаѓанецот Габриел Варга го совлада Мосаб Амрани исто така со едногласна одлука. Се работеше за инагурациона титула во категоријата до 65 килограми.

van_roosmalen na glory

Еве ги сите резултати од Глори 20:

 Роби ван Росмален – Енди Рајсајт победа со судиска одлука (49-44 x 3)

Габриел Варга – Мосаб Амрани победа со судиска одлука (50-46, 48-47, 49-46)

Симон Макус – Џејсон Вилнис победа со судиска одлука (28-30, 30-27, 29-28)

Џејсон Вилнис – Алекс Переира победа со судиска одлука (28-27, 28-27, 29-28)

Симон Маркус – Веј Барет победа со судиска одлука (29-28, 29-28, 30-27)

Суперфајт серија

 Чи Луис Пери – Јонг Су победа со КО РД 1(0:25)

Сауло Кавалари – Артем Вахитов победа со судиска одлука (30-27, 29-28, 28-29)

Мураб Бузиди – Дастин Џакоби победа со судиска одлука (30-27 x 3)

Чед Сугден – Атакан Арслан победа со судиска одлука (30-27, 29-28, 29-28)

Анатоли Мојсеев – Макс Баумерт победа со КО РД 1(0:38)

Самир Букхидус – Михаил Калих победа со КО РД 1

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО