Гарбрант објави снимка од нокаутот на спарингот со Дилшоу (ВИДЕО)

212

Коди Гарбрант (11-0, 6 КО) овој викенд прв пат на УФЦ 217 ја брани титулата во бантам категорија.

Тоа ќе му бида првата борба годинава бидејќи паузираше поради повреда на грбот. Противник му е поранешниот колега од Тим алфа меел и поранешен шампион Т.Џ. Дилашоу (14-3, 10-3 УФЦ).

Овој двоец веќе подолго време е во лоши  односи, а Гарбрант тврдеше де постои снимка од спарингот на кој го нокаутира Дилашоу.

Првакот и ја објави на снмиката, која е со лош квалитет и која се прекинува откако Гарбрант го соборува Дилшоу.

„Тој тип е лажливец. Рече дека никогаш не сум го нокаутирал и дека не постои снимка! Исто така рече дека никогаш не користел допинг и дека никогаш кукавички не го ударил поранешен тимски колега и му го украл неговиот сон. Еби се ТЏ Дилшоу. Еј, Дана, подготвен сум да го соберам бонусот за нокаут. Ја зборувам со факти“, напиша Гарбрант на Инстаграм со снимката од спарингот.

https://youtu.be/8B-HgzYhwcs

.