Фрлија капа по Конор Мек Грегор на Ибица (ВИДЕО)

371

Поранешниот шампион во две категории на УФЦ Конор Мек Грегор на 14 јули наполни 34 години.

Оваа година Ирецот роденденот го прослави на Ибица, Шпанија. Мек Грегор се погрижи да ја документира приликата и веселбата што следуваше на социјалните мрежи, но друг клип покажува многу помалку празничен момент од забавата.

На видеото се гледа како Мек Грегор стои покрај оградата во делот за ВИП со пијалок во рака кога некој од камерата фрла капа што му се одбива од рамо. 34-годишникот го поздрави фрлачот со широка насмевка и саркастично кревање палци пред веднаш да ја згази капата и да се сврти настрана.

Една светла точка од видеото е дека се чини дека процесот на заздравување на левата нога на Мек Грегор оди добро, со оглед на тоа колку самоуверено стапна на капата.

Неговиот последен настап во кафезот на УФЦ беше против Дастин Пориер пред една година. Нивниот меч потоа заврши по една  рунда поради скршеница на скочниот зглоб, втор пораз во низа на Ирецот од Дијамантот.