Флојд Мејведер се поигра со Арон Чалмерс во уште еден егзибициски меч

Поранешниот светски шампион Флојд Мејведер Јуниор. направи уште еден егзибициски меч.

Еден од најдобрите боксери во историјата се бореше на настан во лондонската О2 арена против британската телевизиска ѕвезда Арон Чалмерс, поранешен ММА борец со само неколку професионални натпревари.

Тоа беше шеста егзибициска борба за Флојд со 50 победи во неговата професионална кариера. Минатата година во ноември го нокаутира Деџи Олутањи.

Поранешниот шампион во негов стил брилијантно ја држеше дистанцата и погаѓаше уште подобро, а веќе во втората рунда покажа кој е газда во рингот.

Се движеше брилијантно и продолжи да погодува, додека Британецот главно само мавташе со рацете наоколу барајќи удар.

Флојд му фрлаше нешто ваму-таму, за да го зачини натпреварот.

Чалмерс на крајот тргна во офанзива, дури и поврза неколку комбинации, но Мејведер вешто го прекина сето тоа и возврати со контри.

Обожавателите на Флојд можат да се задоволат со уште едно одлично шоу, но и американската боксерска ѕвезда која за оваа егзебиција стави во џеб милиони долари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО