Фјури со култна изјава: Мастурбирам седум пати на ден за да го одржувам високото…!

136

Со само неколку реченици, предизвикувачот за титулата на Светскиот боксерски совет, Тајсон Фјури, во свој уникатен стил, успеа да ја објасни во само неколку реченици неговата подготовка за исклучително важниот реванш против Дионтеј Вајлдер.

„Јадам пет до шест пати на ден и пијам осум литри вода. Тоа ми дава предност и сум подготвен за предизвикот. Мастурбирам седум пати на ден за да го одржувам високото ниво на тестостерон. Мора да бидете активни и да го одржувате тестостеронот, не сакам да го изгубам “, рече Фјури.

Долгоочекуваниот реванш во Лас Вегас е закажан за 22 февруари, при што првата борба заврши со противречен резултат, нерешено, од кој ниту еден боксер не беше задоволен.