Фјури го нарече Кличко бисексуалец (ВИДЕО)

Klicko i Fjuri na pres 2016

Светскиот шампион во тешка категорија Тајсон Фјури, продолжува со скандалозните коментари на адреса на Владимир Кличко, овој пат го нарече украинскиот боксер „бисексуалец“.

during Tyson Fury and Wladimir Klitschko head to head press conference at Manchester Arena on April 27, 2016 in Manchester, England. Fury v Klitschko Part 2 will take place in Manchester on July 9 for the WBO, WBA and IBO heavyweight belts.

Британецот, често пушта скандалозни изјави на социјалната мрежа Твитер.

„За оние кои не знаат, можам да потврдам дека Владимир е бисексуалец. Тој паѓа и на двата пола“, е последната изјава на Фјури, кој го симна Кличко од тронот со победа на поени на крајот на ноември минатата година, а на 9 јули претстои долго очекуваниот реванш, што ќе се одржи во Манчестер.

Помалиот од браќата Кличко е оженет за американската актерка Хајден Пенетир, а имаат едно дете.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО