Федор за 3 минути го победи Синг Џаидеп (ВИДЕО)

fedor pobjeda singh

Легендарниот ММА борец, Федор Емилијанеко, се врати со победа. Русинот на Ризин за три минути со технички нокаут го победи недораснатиот противник во Џаидеп Синг.

Двајцата ја почнаа борба во стоење, каде Џаидеп, кој е поранешен кикбоксер и имаше мала супериорност, беше поактивен, но неговите удари не го загрозија Русинот.

Како одминуваше времето Емилијаненко го притискаше противникот кон јажињата, а од таму борбата се пренесе на партерот, каде што Федор имаше доминантна позиција, при што му зададе лавина од удари на Синг, а судијата беше принуден да го прекине мечот.

Ова е првиот пораз на 28 годишниот Индиец во третата ММА борба.

Ризин ГП:

Финале на турнирот: King Mo – Jiri Prohazka

Fedor Emelianenko – Singh Jaideep (submission, udari, R1)

Baruto  – Peter Aerts  (ednoglasna sudiska odluka)
Kron Gracie – Asen Yamamoto (submission, triangle choke, R1)
Andy Souwer – Yuichiro Nagashima (KO, R1)
Bob Sapp – Taro Akebono (tehnička odluka)
Gabi Garcia – Lei’d Tapa (TKO, R1)
K-1: TAKERU – Yang Ming (TKO, R2)

Soo Chul Kim –  Maike Linhares (ednoglasna sudiska odluka)
Brennan Ward – Ken Hasegawa (submission, rear-naked choke, R2)
RENA – Jleana Valentino (submission, flying armbar, R1)

Полуфинале на турнирот:
Muhammed  Lawal – Teodoras Aukstuolis (ednoglasna sudиска odluka)
Jiri Prohazka – Vadim Nemkov (TKO, R1)

https://youtu.be/_rEHDUhI2uU

https://youtu.be/fr1MCcx6ldU

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО