Федор со 106 кг за мечот со Малдонадо (ВИДЕО)

fedor maldonado merenje

Во Санкт Петербург се одржа мерењето за Евроазија фајт најт 50.

Во главната борба на вечерта Федор Емилијаненко се среќава со Фабио Малдонадо. Русинот (39 г.) на вагата имаше 105,95 килограми, додека Бразилецот беше 104,8.

Матеј Трухан се бори со Акмет Алиев, Виталиј Минаков против Петар Греам, Кирил Сиделников против Рубен Волф и Вадим Немков против Миколај Розански.

https://youtu.be/UB6OADxY33U

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО