Федор потежок околу 4 килограми од Бадер (ВИДЕО)

Во Лос Анџелес се одржа мерењето за Белатор 214.

Главната борба на вечерта е финалето за Големата награда во тешка категорија која ќе го даде новиот шампион во тешка категорија.

42-годишниот Федор Емелијаненко за финалето беше 107,1, а седум години помладиот Рајан Бадер 103,3 килограми.

Американецот е актуелен првак во полутешка категорија на Белатор.

Во очи на мерењето се појавиле гласини дека Федор е болен, но дека борбата сигурно ќе се одржи.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО