Федор Емилијаненко против Мет Митрион во Белатор (ВИДЕО)

127

fedor-mitrion

Федор Емилијаненко (36-4) во првата борба за Белатор ќе се сретне со Мет Митрион (11-5).

Борбата ќе се одржи на 18 февруари во Сан Хозе. Руската легенда потпиша договор да американската промоција на повеќе борби, а борбата со Митрион ќе биде првата во САД од 2011 година, кога беше поразен од страна на Дан Хендерсон.

https://www.youtube.com/watch?v=NpBwgb-AQNY
Американец по напуштањето на UFC победи во давта меча во Белатор. Ги нокаутираше Карл Сеуманутафу и Оли Томпсон.

Белатор 165 на кој Емилијаненко и Митрион го одработија соочувањето го наостри и Жорж Сент Пјер кој на социјалните мрежи објави фотографија со Федор, велејќи:

„Вечерва се дружев со Рори Мек Доналд и конечно имав задоволство да се запознаам со еден од моите вистински идоли, најоткачениот човек кој некогаш живеел, Федор Емилијаненко“!

fedor-so-belator-drustvo

https://youtu.be/NpBwgb-AQNY