Федор: Бадер е еден од најјаките борци со кои некогаш сум се борел (ВИДЕО)

Белатор го објави третиот дел од Одбројувањето за финалето на Гран прито меѓу Федор Емелијаненко и Рајан Бадер.

Поранешниот шампион на Прајд во тешка категорија се бори против актуелниот шампион на Белатор во полутешка категорија за испразнетата титула шампион во тешка категорија.

Федор се двоумење се согласи на сликање со појасот на Белтатор пред борбата.

„Рајан Бадер е еден од најсилните борци со кои некогаш сум се борел. Ги гледав сите негови борби. Исклучително е добар во сите сегменти и е цврст. Очекувам во оваа борба да користам борењето. Очекувам да ја користи неговата сила. Знам дека е фокусиран на една цел“, рече ММА легендата.

.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО