Федор 9 килограми полесен од Мир (ВИДЕО)

Се одржа мерењето за Белатор 198 во Чикаго.

Федор Емелијаненко имаше 108.9 килограми за главниот меч на вечерта и четвртфинале на Големата награда со Френк Мир. Американецот беше 118,6 килограми.

Федор тежеше 107,2 кг за последната борба со Мет Митрион.

Белатор 198:
Федор Емелијаненко (108.9) – Френк Мир (118,6)
Емануел Санчез (65.8) – Сем Сицилија (66.2)
Неиман Грејси (77.7) – Хавиер Торес (76,7)
Џералд Харис (85.3) – Рафаел Ловато Јуниор (84,6)
Дилан Данис (79.4) – Кајл Вокер (79)

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО