Фантастичниот Чингиз Алазов славеше со нокаут во Марсеј (ВИДЕО)

cingiz-allazov-codron

Минатиот викенд во Марсеј се одржа традиционалната манифестација Nuit des Champions.
Чинзиг Алазов се бореше против Французинот Брус Кодрон. „Чинг“ уште еднаш го покажа својот раскошен талент и безмилосно го заврши противникот во четвртата рунда.

Инаку приредбата не е  заврши добро за домашните претставници. Ондреј Хутник со удар од вртење го нокаутира Фабрис Оринеж, Роман Крилија го порази Стефан Сусперруги, Масааки Ноири го нокаутираше Еди Наит-Слимани и Али набиев го победи Јохан Лидон.

https://youtu.be/J-WAx5CGhio

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО