Фабио Пинца го совлада Андреј Кулебин (ВИДЕО)

fabio-pinca-kubelin

Во главната борба на првиот настан Wicked1 Duel организацијата во Париз, Фабио Пинца се бореше против Андреј Кулебин.

Пинца славеше со одлука на суидиите и стигна до петтата победа од шест натпревари во 2016 година. 32-годишниот Кулебин е повеќекратен светски шампион во кик бокс и тајландски бокс, но во последните неколку години остварува променливи резултати.

Џими Винот на поени го совлада Тајланѓанецот Јодпајака, инаку првак на Лумпини стадионот во супервелтер категорија.

https://youtu.be/BF_WvItCMFY

https://youtu.be/yFqPtQdCWvc

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО