Еротска манекенка му се закани на шампион на Белатор дека ќе го остави ако ја загуби борбата со шампионот во ПФЛ (ВИДЕО)

Белатор и ПФЛ се на само неколку часа од нивната историска прва заедничка гала по спојувањето на двете компании, а овој викенд се очекува да има голем број судири меѓу шампионите на двете организации. Еден од нив ќе биде меѓу Џони Еблен (14-0) и Импа Касанганаи (15-3) во полутешка категорија. Залогот на шампионот на Белатор е повеќе од коцка од титулата и непоразениот статус. Неговата девојка му се закани дека ќе го отфрли ако загуби од Касанганаи.

„Мислам дека ќе му го исклоцам задникот. Ама, ако изгуби? Тогаш ќе го оставам. Без разлика што потроши 85 илјади долари на мене. Тој мора да победи“, изјави еротската манекенка Џесенја Ребека во разговор за ТВ Фан бас.

Нивната врска доби широк публицитет во последните неколку недели кога двајцата беа фотографирани на пазар. Тогаш се дозна дека ММА ѕвездата ја потрошил спорната сума на подароци од Алекс јувелир, Диор и Луи Витон.

Ребека потоа објасни дека нивната врска се заснова на специфични квалитети. Таа е со него затоа што е шампион, додека тој е со неа затоа што е жешка. Доколку овие две работи се променат, дотичниот партнер би имал целосно право да ја напушти нивната врска.

Галата на Белатор и ПФЛ е закажана за 24 февруари во 18:30 часот по македонско време.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО