На Џервонта Дејвис конечно му се допадна противник за титулата во ВБА

Се чини дека Џервонта Дејвис (29-0) конечно реши да го прекине одоморот за да ја брани титулата во лесна категорија на ВБА против Френк Мартин (18-0). Веста за нивниот договор ја објави Мајк Копингер.

„Тенк“ ги помина последните 10 месеци на одмор по неговиот нокаут од Рајан Гарсија во Лас Вегас минатиот април, а потоа одби голем број понуди од непознати причини.

И, на крајот на краиштата, тој е подготвен да се врати во рингот против една од ѕвездите во подем на дивизијата.

Мартин последен пат победи во јули со едногласна одлука против Артем Харутјунјан во Лас Вегас, а пред тоа слевеше против Мајкл Ривера, Џексон Мартинез и Ромеро Дуно.

Овој меч се очекува да се одржи кон крајот на пролетта или почетокот на летото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО