Емилианенко го искритикува Поветкин

Elmilianenko povetkin

Легендата на мешаните боречки вештини (ММА), Фјодор Емилианенко, го критикуваше Александар Поветкин за неговиот став против Владимир Кличко.

Рускиот боксер загуби на поени на крајот од минатата година. Тоа беше првиот пораз во професионална конкуренција за олимпискиот шампион од Атина 2004 година.

„Сакав Сања (Александар-н.з.) да попушта помалку – смета Емилианенко .

– Сакам да видам реванш. Поветкин напредува, но против Кличко треба да функционира поинаку.

Емилианенко е близок пријател на Владимир Путин, кој што е страствен навивач на борбените спортови.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО