Екипата на Воденски победи 6-2

Vodenski be zborba

Екипата на Грисхајм победи со 6-2 против Детинген во борење во детската лига, за жал,нашиот Кристијан Воденски (-26 кг) немаше протовник, па борбата ја доби службено.

ekipata na vodenski

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО