Еди Херн: Нгану нема шанси против врвните боксери

Британскиот боксерски промотор Еди Херн изрази мислење дека Френсис Нгану тешко дека ќе може да им пружи натпреварувачка борба на боксери со професионален рејтинг.

На почетокот на годината Нгану одби да го продолжи договорот со УФЦ. Дана Вајт му понуди 8 милиони долари за да се бори со Џон Џонс, но „Предаторот“ ги одби. Френсис сакаше да стане слободен агент бидејќи на тој начин ќе може да прави боксерски натпревари.

Нгану ги предизвика Ентони Џошуа, Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер. Тој е подготвен да оди длабоко, а за ова се надева дека ќе добие 30 милиони долари. Херн не гледа како Нгану ќе се снајде против некој од најдобрите 20 тешкаши.

„Со боксерските вештини на Френсис Нгану нема да биде возможно да влезете во рингот и да се натпреварувате со професионалци. Не се работи само за Ентони Џошуа, туку и за секој друг борец од 20 најдобри во тешка категорија.

Во исто време, Френсис сè уште може да го нокаутира противникот. Значи, не е важно дали ќе се бори со Ентони Џошуа или Тајсон Фјури. Фјури е ужасен противник за Френсис, бидејќи ќе биде лесен за борба.

Дионтеј Вајлдер, Дилиен Вајт, Дерек Чисора, Џермејн Френклин – тој нема шанси против тие момци.

Единственото нешто што треба да направи е да биде агресивен и да се обиде да ги нокаутира“, изјави Херн за ММА Фајтинг он СБН.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Francis Ngannou (@francisngannou)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО