Ебани Бриџис: Конор Мек Грегор е љубезен, забавен и навистина позитивен

Светската боксерска шампионка Ебани Бриџис неодамна ги искажа своите емпатични чувства за Конор Мек Грегор, признавајќи го огромното внимание што го добива од фановите.

Придружувајќи му се на Мек Грегор на рингот за време на победата на Ентони Џошуа со нокаут над Роберт Хелениус во Лондон, Бриџис беше сведок на лудилото на навивачите. Мек Грегор беше опкружен со обожаватели додека се приближуваше до своето седиште со Бриџис.

Во тоа време, Ебани носеше облека со реклама за напиток Мек Грегор’с форгед ајриш стаут. Бриџис рече дека тимот на Мек Грегор и пришол за да го промовира неговиот Forged Irish Stout на настанот.

Таа неодамна даде интервју за Лаки Блок и уште еднаш ги пренесе своите впечатоци за Ирецот.

„Тимот на Конор ме контактираше и само ме праша дали ќе одам на борба со Еј Џеј и дали сум заинтересиран за соработка. Тој е толку грижлив и само сака сите да бидат добро.

Тој е навистина грижлив и очигледно е душата на забавата, нели? Додека го прави сето ова, дефинитивно размислува за другите околу него и само се уверува дека сите се во ред, па тоа е веројатно нешто што луѓето не го гледаат.

Мек Грегор е љубезен, забавен, поддржувач и навистина, навистина позитивен. Го сожалувам на некој начин, особено јавно. Има толку голем притисок и веројатно никогаш нема да биде само Конор Мек Грегор.

Тој е инспирација, гледаш на некој како него со брендот што го изградил и успехот што го постигнал. Знам дека вложив многу работа за да бидам таму каде што сум, па можам само да ја замислам работата што ја работи.

Навистина сè е да се биде свој“, изјави Бриџис.

Во 2021 година Форбс го прогласи Мек Грегор за најплатен спортист. Ова во голема мера се должи на продажбата на неговиот бренд виски Пропер 12 за 120 милиони фунти. Конор беше цврст поддржувач на Бриџис и во нејзината кариера на Онлифанс и во нејзината боксерска кариера.

https://twitter.com/MichellePhelps/status/1698120925776851377?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1698120925776851377%7Ctwgr%5E8f3f247745a94486a800264c2a83b8b68aaca4a3%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcdn.embedly.com%2Fwidgets%2Fmedia.html%3Ftype%3Dtext2Fhtmlkey%3Dcb7145f1731b4c328f8e4d2201854ceaschema%3Dtwitterurl%3Dhttps3A%2F%2Ftwitter.com%2FMichellePhelps%2Fstatus%2F1698120925776851377image%3Dhttps3A%2F%2Fabs.twimg.com%2Ferrors%2Flogo46x38.png

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО