Ѕвезда на УФЦ наиде на улична тепачка додека се шеташе (ВИДЕО)

335

Мераб Двалишвили не може да избега од борбите. Уште за време на викендот, ѕвездата на УФЦ наиде на мешаница.

„Машин“ објави видео во кое тој шета низ Лас Вегас и пред него се одвива акција.

„Луѓето овде не се шегуваат. Нема да им кажам ништо за да не ме тепаат и мене“, сподели Двалишвили со насмевка на лицето во видеото.

„Синоќа отидов на тивка прошетка и БУМ – улична битка. Дури и кога сум надвор од октагонот, сè уште не можам да избегам од тоа“, напиша борецот на Твитер.