Џошуа повторно го нападна Фјури за борбата со Нгану: Тоа е навреда за другите претенденти

Ентони Џошуа повторно го критикуваше Тајсон Фјури што ја прифатил понудата од Френсис Нгану двајцата да се борат во октомври во Саудиска Арабија, истакнувајќи дека другите претенденти сигурно биле навредени од прекршувањето што го добиле.

„Не сум лут на себе, затоа што веќе бев шампион и знам дека во моментов сум во процес на обнова. Но, разбирам дека за оние што чекаат во ред ова е огромна навреда, така што сè има крај. Сакаат да стигнат таму и да завршат. Сигурно би имало реванш меѓу Усик и Фјури, но тој би можел да се одржи оваа година, па другите да ја добијат својата шанса. Жал ми е за луѓето кои треба да донесат одлука за својата иднина. Фјури на крајот мора да прави што сака. Се восхитувам на неговата самодоверба да прави што било. Менталитетот му е таков што не се грижи за мислењето на другите. Дури мислам дека на сите ни е потребен таков став во денешното општество“, рече Еј Џеј за Бокс сцена.

Џошуа треба да се бори со Дилиен Вајт на 12 август, а победникот најверојатно ќе влезе на многу популаризираниот мега-турнир во Саудиска Арабија во декември.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО