Џон Фјури повторно „одлепи“: Удри со главата во бариерата пред КСИ (ВИДЕО)

Џон Фјури уште еднаш го украде шоуто околу настаните на еден од неговите синови, овој пат блескаше на последната прес-конференција за Х серија 10, каде Томи Фјури ќе го боксира со КСИ во уште една полупрофесионална борба.

Организаторите решија двајцата борци од главната борба да ги стават во кафез од плексиглас меѓу нив, за да нема непријатни инциденти, како порано меѓу Логан Пол и Дилан Данис.

Меѓутоа, „Големиот Џон“ решил да влезе и во кафезот и почнал со тупаници да удира по бариерата. Кога чуварите се обиделе да го натераат, тој ја ставил главата во акција.

За потсетување, КСИ и Томи Фјури излегуваат на рингот во Манчестер оваа сабота (14 октомври) во еден од најголемите натпревари во новите битки со инфлуенсери.

https://twitter.com/DAZNBoxing/status/1712513401648296055?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1712513401648296055%7Ctwgr%5E6664b0df217bd3542cc78acbaa63d0a9ff8ece60%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fboxing%2Fdzhon-fyuri-otnovo-otkachi-blska-s-glava-pregradata-pred-ksi-video%2F

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО