Џон Џонс: Го избрав Стипе Миочиќ и нема да се повлечам

Џон Џонс е категоричен дека во следната борба ќе се бори со Стипе Миочиќ.

Џонс во последно време е доста активен на социјалните мрежи, одговарајќи на прашања од фановите. Многу Британци го критикуваа дека не сака да се бори со Том Аспинал. Џонс изјави дека размислува за борба и со Алекс Переира, кој е шампион во две различни категории на УФЦ. „Коски“ веруваат дека ова е најголемата борба што УФЦ може да ја направи.

Џонс не сака да се бори со Аспинал, кој е привремен шампион. Ова го наведува Том да верува дека Американецот се плаши од него. На Џон не му е грижа што мислат Аспинал и неговите обожаватели. Планира да се бори со Стипе и нема да се предомисли.

„Јас сум во средина на чиста одлука. Ќе се држам до првичните планови и ќе се борам со Стипе Миочиќ. Неговото име е крунисано со многу достигнувања. Или можам да ја отпишам подготовката на Миочиќ и да изберам друга машина за возбуда што можеби нема да биде тука за 3 години.

Решив да не се предомислам. Се држам до Стипе кој е најдобриот борец во тешка категорија на сите времиња. Ќе се борам со него и ќе му дадам што сака. И дури тогаш ќе побарам друг противник“, изјави Џонс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by P U N C H E R ™ (@mmapuncher_tm)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО