Џим Милер со скршени коски и 23 конци по УФЦ 300

На Џим Милер најверојатно ќе му требаат неколку месеци за целосно да се опорави од борбата со Боби Грин на УФЦ 300. Милер се здоби со исекотина на лицето и повеќе скршени коски. Милер е апсолутен ветеран на најголемата ММА организација во светот.

40-годишниот рекордер на УФЦ се соочи со Грин минатиот викенд на галата за годишнината на УФЦ 300 во Лас Вегас. Милер мораше да ја прифати супериорноста на противникот и загуби со одлука. Тој потоа се здоби со повеќе повреди.

Американецот на социјалните мрежи ги покажа повредите кои ги доби во борбата со „Кинг“. Џим има скршена рака и скршен палец. Покрај тоа, на лекарите им биле потребни 23 конци за да ја затворат раната на неговото лице.

Сепак, 40-годишниот Милер (37-18, 1 НЦ ММА) нема намера да се откаже и сака да ја продолжи кариерата во октагонот. Во борбата со Грин влезе на грбот на две последователни победи. Тој го држи рекордот за најмногу победи (26) и настапи (40) во октагонот на УФЦ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ESPN MMA (@espnmma)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО