Џамахал Хил побара автограм од Алекс Переира (ВИДЕО)

Алекс Переира и Џамахал Хил не мораа да чекаат до прес-конференцијата пред борбата на УФЦ 300 за да се видат во живо.

Патиштата на двајцата борци од галвниот настан на УФЦ 300 се вкрстија во вторникот во Лас Вегас и го одржаа професионално. Переира (9-2 ММА, 6-1 УФЦ) го брани појасот во полутешка категорија против Хил (12-1 ММА, 6-1 УФЦ) во сабота во Т-Мобиле Арена.

За време на разговорот во вторникот, Хил му честиташе на Переира и побара од него да се потпише на качулката од дуксерот пред да се ракуваат и да тргнат по својот пат.

https://twitter.com/ufcontnt/status/1777815599105917261?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1777815599105917261%7Ctwgr%5E50fb3b405fb3f55dada37336dedcfaf72eb47102%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fmma%2Fdzhamaxal-xil-poiska-avtograf-ot-aleks-perejra%2F

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО