Две злата и едно сребро за Дан кју на Европскиот куп „Марибор опен 2018“ (ФОТО)

Македонските џиу џицу борци првиот ден на Европскиот куп „Марибор опен“ во Словенија два златни и еден сребрен медал.

Јаким Колевски до златниот медал стигна со три победи, додека Зоран Колевски со две победи стигна до финалето, каде што при две продолженија поради нерешени борби 3-3 и 5-5 и судиска грешка губи и го освојува среброто.

Лавовски борби на моите борци. Утре е нов ден, очекувам нови победи од Калин и Катерина“, вели тренерот на Дан кју Александар Ацевски.

Екипата на Осенсеи Балекс: Александар Илиевски, Кирил Иванов, Христијан Јованов и Христијан Јованов ќе настапи во првото коло на Јадранската лига.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО