Две сребра и бронза за ТКД Бутел „Хереа опен“ во Софија

Две сребра и бронза за ТКД Бутел на силниот Меѓународен таеквондо турнир „Хереа опен Е1“ во Софија, Бугарија.

Медалите ги освоија:

Дарко Георгиев – сребрен, јуниори
Ведрана Тунески – сребрен, кадети
Теодор Стојановски – бронзен, кадети.

Екипата ја предводеа тренерите Борче Костовски и Викторија Спасовска.

На турнирот учествуваа 1200 натпреварувачи од 20 држави.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО