Два златни и еден бронзен медал за кикбоксерите на Ас на „Трофејот на Белград“

Младите и надежни кикбоксери на Ас од Делчево освоија три медали на Меѓународниот турнир „Трофеј на Белград“, два златни и еден бронзен.

Павел Стојчевски во поинт фајт до 47 килограми освои златен медал, како и Дилан Ивановски (-42 кг) кг злато, со тоа што тој се закити со бронза во кик лајт.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО