Дрим освои пет медали на „Миоки опен 2017“ (ФОТО)

На осмиот Меѓународен џудо турнир „Миоки опен“ ЏК Дрим освои пет медали во преголемата конкуренција од 478 натпреваруваци од 13 земјии.

Медалите ги освоија Андреј Јовчески и Суела Шабоска сребрени, а Васили Томаноски бронза во помлади пионер, додека Андреј Чакаровски е прв во кадетска конкѕренција и втор во сениорска.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО