Доријан Петкоски е балкански шампион во џудо, бронза за Томи Блажевски (ФОТО)

Џудистите на Македонија денес освоија златен и бронзен медал на Балканското првенство за помлади пионери во Пале, Босна и Херцеговина. Златниот медал го освои најлесниот натпреварувач Доријан Петкоски (-26 кг), а Томи Блажевски (-42 кг) бронзениот.

Утре не очекуваат нови возбудувања.

За нашата репрезентација на Балканското настапуваат:
1.Доријан Петкоски -26 кг
2.Немања Џагадуроски -34 кг
3.Амар Бајрамоски -38 кг
4.Томи Блажевски -42 кг
5.Хамида Друштинац -32 кг
6.Емилија Паскоска -36 кг
7.Стефани Мицкоска -52 кг

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО