Допирање на дното! Александар Емелијаненко ќе се степа со пејач

Некогаш славното име на Александар Емелијаненко продолжува активно да се користи за лесна заработка.

Неодамна борецот се врати по уште едно пијанство, откако го немаше неколку месеци. Александар го промени имиџот, ја загуби спортската форма, но сепак се подготвува за нова борба која е закажана за 26 мај. Следен противник на Емелијаненко ќе биде блогер, пејач и поп-ММА борец Евгениј Ершов.

Ершов се прослави со песни и снимање смешни видеа. Сепак, тој имаше добри борби на ниво на поп боречки вештини. Евгени нема сериозно искуство или вештина, но добро ја користи својата големина. Висината на Ершов е 190 сантиметри, во која практично не е инфериорен во однос на Емелијаненко.

Но, тој е речиси 20 години помлад од Александар и дефинитивно ќе ја надмине ММА легендата по издржливост. Александар се здебелил и забавил. Да, Емелијаненко има еден месец да стане повеќе или помалку атлет, но тешко дека ќе може да покаже пристојно ниво во кафезот.

Има премалку време да се подготви. За жал, Емелијаненко речиси сигурно повторно ќе загуби. Ако Ершов ја користи тактиката на Свјатослав Коваленко, тогаш сегашниот Александар едноставно нема да го победи.

Тажно е да се гледа спортист од големо семејство како се бори против аноимуси,  кои се дури и фаворити против него.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО