Доналд Цероне за Ендру Тејт: Ќе го нокаутирам тоа копиле

Доналд Цероне треба да се врати во УФЦ за да се соочи со Ендрју Тејт.

Вербалната пресметка меѓу нив започна неодамна. Цероне рече дека Тејт не може да се бори. Ова го поттикна Ендру да му се закани на Цероне, кој очекувано одговори на заканата.

Каубојот рече дека ќе се бори со контроверзниот кик-боксер на настан на УФЦ на кој водечки ќе бидат Марк Цукерберг и Илон Маск. Се уште не е познато дали воопшто ќе има ваква гала вечер.

Сепак, Цероне е сериозен и тврди дека ќе го нокаутира губитникот Тејт.

„Ендру Тејт, ги тераш сите да ми ѕвонат додека сум тука на одмор. Зборувам за тоа, ако дојдам кај тебе, не е добра идеја да ти кажам в лице. Брат, те молам. Џо Шилинг и јас гледавме видеа затоа што сакаше да се бори со тебе, но ти цела кариера трчаше како девојка. Ќе те нокаутирам.

Јас сум вистински борец, ти си лажен човек кој сака да биде борец. Направивте еден куп светски шампионски појаси што ги купивте од e-Беј. можеш да се бориш. Не човече, ти си губитник. Да ти кажам што, ако сакаш да го поттикнеш твоето влијание на социјалните мрежи, тогаш ќе се борам против тебе копиле.

Не сакаш да ме видиш на улица. Кога ќе излезеш од домашен притвор или што и да е, кажи ми и ќе разговараме. До тогаш, тргни ми се по ѓаволите и моето име нека е подалекиу од твојата уста“, рече Цероне.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО