Димса ќе се бори со Гркот Карамускетас во Битола

Официјално е објавен мечот на Александар Димовски – Димса со Гркот Михаил Карамускетас светски шампион во тешка категорија за прмоцијата Кинг оф кингс.

Мечот ќе се одржи на 4 април во Битола во спортската сала Младост.

Димовски имаше успешно деби за оваа прмоција во Сараево каде што извојува две победи, со што се вклучи во борбата за појасот.

На овој настан се очекува да настапат повеќе познати имиња од Македонија и регионот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО