Џошуа има амнезија на третата рунда со Руиз

74

Ентони Џошуа има целосна амнезија за катастрофалната трета рунда на мечот со Енди Руиз, во моментите кога беше силно погоден и двапати се најде во нокдаун.

Ова го изјави менаџерот на англискиот боксер, Еди Херн.

„Тој не се сеќава на ништо од третата рунда, дури е и изненаден што успеа да стигне до четвртата“.

Херн рече и дека завршувањето на 7-мата рунда било точно на време.

„Тоа беше 100 отсто точно прекинување, а мило ми е што судијата го прекина, бидејќи Ентони така можеше да продолжи цела ноќ“.

Во моментов се очекува датум и место за реваншот. Опциите се Мексико, како што сака шампионот, или Англија – како што инсистира Херн.

Сепак, денес стана јасно дека Џошуа е подготвен повторно да се бори во Њујорк за да ги изглади работите