Џош Барнет потпиша за Белатор (ВИДЕО)

Поранешниот шампион на УФЦ во тешка категорија, Џош Барнет, сега е во тимот на Белатор. Тој беше гостин во шоуто на Хелвани и потпиша договор пред него. Барнет (35-8) е еден од најискусните борци во тешка категорија и се бори повеќе од 20 години. Барнет се врати во УФЦ во 2013 година и успеа да забележи 3 победи и 2 порази до 2016 година.

Во својата последна битка во 2016 година успеа да го порази Андреј Арловски во третата рунда и да освои два бонуса. Во декември 2016 година започна битка со УСАДА, бидејќи тие тврдеа дека бил позитивен на допинг тестот. Во март 2018 година му беше дозволено да се бори и наместо да биде казнет, ​​Барнет доби јавна опомена од УСАДА. По сите овие проблеми сакаше да биде ослободен од УФЦ, а тие ја почитуваа неговата одлука. Претседателот на Белатор ја потврди веста на социјалните мрежи.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО