Џенингс: Можам да го победам Кличко, дури и со нокаут!

bryant-jennings

Aмериканскиot боксер, Брајант Џенингс (30), е оптимист пред средбата со шампионот во тешка категорија, Владимир Кличко.

 „Битката нема да биде лесна, но ќе дадам се што е потребно за да победам. Мислам дека можам да го победам и со нокаут, иако многумина мислат дека тоа е невозможно против Кличко. Но, јас ќе им докажам дека тоа не е така“.

Мечот меѓу двајцата ќе се одржи на 25 април во Њујорк. Првата конференција на двајцата боксери ќе биде на 4 февруари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО