Дерик Луис е уапсен

Само неколку дена пред неговата борба против Жаелтон Алмеида во УФЦ Сао Паоло, Дерик Луис беше уапсен и обвинет за несовесно возење во Хјустон, откако беше повлечен поради наводно возење со 136 милји на час во зона со 50 милји на час.

Луис (38) беше приведен и подоцна ослободен со лично признание од 100 долари, а неговото следно појавување на суд е закажано за 27 декември. АБЦ13 во Хјустон прв го пријави апсењето.

Луис, кој го држи рекордот за најмногу нокаути во историјата на УФЦ, се соочува со обвинение за кривично дело како резултат на неговото апсење. Доколку биде осуден, Луис се соочува со 30 дена затвор и/или парична казна до 200 долари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО