Давид Мишев загуби од Индиецот Равиндер на СП за јуниори

52

Давид Мишев (-61кг) во осминафиналето на Светското првенство во борење за јуниори во Талин (Естонија) во мечот со Равиндер Равиндер од Индија е поразен со 0-10 (технички туш).

Во следната борба Равиндер претрпе пораз, така што Давид не можеше да се надева на репасаж.