Дарко Стошиќ договори нов настап во КСВ, следниот месец ќе се бори против Михал Кита

Дарко Стошиќ во февруари загуби од Англичанецот Филип Де Фрис во меч за првак на КСВ во тешка категорија.

Српскиот борец наскоро ќе се врати во акција, на 10 септември ќе настапи на настанот КСВ 74 во Остроу арената против стариот познаник Михал Кита.

Имено, Стошиќ пред една година го победи Полјакот со прекин во првата рунда. Настанот ќе го предводи мечот меѓу Филип Де Фрис и Рикардо Прасел.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО