Данов загуби од Гајиќ на Унион стејт купот во Сочи

Репрезентативецот во самбо, Бобан Данов се бореше Србинот Владимир Гајиќ на Унион стејт купот во Сочи, Русија, во борбено самбо и беше поразен со 0-2.

На овој силен турнир настапија 15-те најдобри светски тешкаши.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО