Даниел Стефановски го совлада Богдан Настасе среде Букурешт (ФОТО/ВИДЕО)

daniel-stefanovski-pobeda-so-znameto-2016-bukurest

Даниел Стефановски вечерва ја забележа и втората победа на престижниот Суперкомбат во Букурешт, Романија, во К-1.

daniel-stefanovski-pobeda-sk-bukurest-2016-nomevri

Во прекрасна борба со едногласна одлука на судиите Стефановски го победи домашниот кикбоксер Богдан Настасе.

daniel-stefanovski-proslavuva-pobeda-ns-sk-bukurest-2016

Даниел покажа извонредна рачна техника со која го декуражираше Настасе и правовремено задаваше удари со нога.

Нашиот борец кој живее во Швајцарија, а по потекло е од Кумнаово, веќе подолго време не знае за пораз.

daniel-stefanovski-cestitki-bukurest-2016-sk

ВИДЕО.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО